Terapia czaszkowo - krzyżowa

 

terapia czaszkowo - krzyżowa

Męczą Cię bóle głowy, pleców lub kręgosłupa? Cierpisz na bezsenność? Przeżywasz stany lękowe, nerwice bądź zwyczajnie nie radzisz sobie ze stresem? Masz kłopoty z nauką lub ogólnie z koncentracją przy zajęciach umysłowych? Wszystkie te problemy, mogą mieć związek z urazem lub schorzeniem kręgosłupa, albo z nadpobudliwością odbierania bodźców przez mózg. W takim przypadkach serdecznie zapraszamy, do skorzystania z zabiegów terapii czaszkowo-krzyżowej.

Sam zabieg terapii czaszkowo-krzyżowej, można porównać do procesu stymulacji kilku głównych punktów na naszym ciele. W przypadku terapii czaszkowo-krzyżowej mówimy tu o oddziaływaniu na partie mięśniowe okolic kręgosłupa, w szczególności odcinka szyjnego i kości krzyżowej. Natomiast jeśli chodzi o czaszkę, terapeuta stymuluje okręgi skroni i części potyliczne. Zabieg terapii czaszkowo-krzyżowej, ma wprowadzić swego rodzaju harmonię w naszym organizmie. Terapeuta w pierwszej kolejności lokalizuje miejsca napięcia, a następnie dzięki zgranym ruchom, odtwarza na danych odcinkach lub partiach odpowiedni przepływ energii, który ma odblokować miejsca, uszkodzone lub nadszarpnięte przez ból. Nasza terapia czaszkowo-krzyżowa, ma wyzwolić w nas ukryte pokłady energii, które sprawią, że wyzbędziemy się bólu i poczujemy komfort wewnętrzny.

Terapia czaszkowo-krzyżowa, otworzy wewnętrzne blokady w naszym organizmie. Nasz organizm, na naturalną tendencje do bronienia się. Powody takiej obrony mogą być różne, począwszy od stresu lub stanów lękowych, skończywszy na przewlekłym bólu. Gdy doświadczymy takiego problemu, tkanki w naszym organizmie, przybierają formę obronną, kurczą się, powodując wewnętrzne blokady. Takie blokady organizmu, bardzo często nieleczone, pogłębiają się co powoduje nawarstwianie się problemów z bólem, lub sferą psychiczno-emocjonalną. Bywa tak, że nieleczony ból, początkowo drobny, może przeformować się w przewlekłe cierpienie, które całkowicie sparaliżuje nasze funkcje obronne. Terapia krzyżowo-czaszkowa dzięki stymulacji kręgosłupa i manipulacji obrębu czaszki, zlikwiduje blokady, udrożni kanały przewodzące naszą ‘dobrą energie’ przez co funkcje obronne Państwa organizmu odbudują się i będą samo stanowić o silne, naszego układu odpornościowego.

 

Spektrum zastosowania terapii krzyżowo-czaszkowej jest ogromne, a sam zabieg oddziałuje na wiele partii naszego organizmu. Najczęściej jednak terapię czaszkowo-krzyżową stosujemy w:

  • walce z bólem: kręgosłupa, pleców, barków, głowy,
  • pomocy w problemach związanych z: depresją , lękiem, traumą, lub fobią,
  • zwalczaniu: bezsenności, nerwic, przemęczenia związanego z bezsennością,
  • kłopotach z: koncentracją, nadpobudliwością w szczególności u dzieci lub młodzieży uczącej się.

Zabiegi czaszkowo-krzyżowe mają też szerokie zastosowanie w niwelowaniu problemów związanych z autyzmem, porażeniem mózgowym, chorobą Downa. W tym wypadku, terapia czaszkowo-krzyżowa, ma łagodzić objawy owych chorób lub schorzeń. Zachęcamy także opiekunów osób z takimi schorzeniami do korzystania z zabiegów terapii krzyżowo-czaszkowej. Jej efekty, pozwalają na inne, lepsze spojrzenie na problemy codzienności, dając ukojenie i uczuci komfortu, zarówno psychicznego, jak i fizycznego.

Podstawowym procesem który ma wyzwolić terapia czaszkowo-krzyżowa, ma być odbudowanie systemów obronnych organizmu, odpowiedzialnych za walkę z bólem, lub zwalczaniu blokad natury psychologicznej. Efekty terapii krzyżowo-czaszkowej, są bardzo często głęboko poruszające. Zdarza się, że pacjenci reagują na stymulację bardzo emocjonalnie. Uwolnienie energetyczne, powoduje wybuchy radości, niekontrolowanego śmiania i wprowadza pacjenta w stan "pozytywnej energii". Bywa też, że po "odblokowaniu snu" w terapii czaszkowo-krzyżowej, pacjent głęboko zasypia. Sam sen kończy się tym, iż pacjent po przebudzeniu się, znajduje się w stanie pełnego relaksu i wypoczynku.

Rejestracja

Zapraszamy na konsultacje oraz terapie po uprzedniej rejestracji telefonicznej. Rejestracja czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00 - 17:00

Godziny otwarcia gabinetów:
poniedziałek - piątek
od 9:00 do 19:00

Kontakt

Telefon: 71 340 09 40
Mobile: 797 771 209
Email: rejestracja@vmedica.pl
Website: www.vmedica.pl

VMedica
ul. Czajkowskiego 75 lokal 9
51-147 Wrocław